سامانه جامع مدیریت انرژی

وب سایت تخصصی EnMS در راستای توسعه سیستم مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 توسط مشاوران خدمات انرژی آریان بهسا در سال 1392 راه اندازی گردید. خدمات ارائه شده توسط این وب‌سایت توسط شرکت مشاوران خدمات انرژی آریان بهسا تضمین می‌گردد. EnMS سعی دارد ضمن ایجاد بستری امن جهت تبادل اطلاعات در حوزه مدیریت انرژی، تمامی خدمات مورد نیاز برای استقرار و توسعه سیستم مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 را به سازمانهای مختلف ارائه نماید. در EnMS سعی شده است تا ضمن ارائه توضیحات اولیه در خصوص استاندارد ISO 50001 با ایجاد تالار گفتمان، پاسخ سئوالات در زمینه سیستم مدیریت انرژی توسط متخصصان فعال در این حوزه ارائه گردد.

سایت EnMS در راستای پاسخ‌گویی به نیاز مشتریانی که از هزینه‌های انرژی و روند افزایشی آن و تاثیر بر بودجه سالانه سازمان آگاه هستند، راه‌اندازی گردیده است، آنچه مشخص است هزینه‌های انرژی نیز همانند سایر هزینه‌ها قابلیت کنترل و صرفه‌جویی دارند، که طراحی و پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی و بهره‌گیری از ایزارهایی نظیر ممیزی انرژی، بازنگری انرژی و تهیه پروفایل انرژی انتخابی هوشمندانه جهت کنترل و صرفه‌جویی مصارف و هزینه‌های انرژی می‌باشد.

ماموریت ما حمایت، مشاوره و ارائه خدمات به واحدهای صنعتی، سازمانهای دولتی و خصوصی، صاحبان و مدیران ساختمانها که در جهت توسعه کسب و کار خود، حقاظت از محیط زیست و یا تعهدات ملی و منطقه‌ای، نسبت به افزایش بهره‌وری اقدام می‌کنند، می‌باشد. بدیهی است این افزایش بهره‌وری، کاهش مصارف انرژی و هزینه‌های مترتب را به همراه دارد و در نتیجه امکان رقابت بیشتر برای واحدهای تولیدی و صنعتی را در بازارهای داخلی و بین‌المللی فراهم می‌کند.

استفاده منطقی از انرژی نه تنها به عنوان یک مسئولیت اجتماعی بلکه از منظر اقتصادی نیز کاملا توجیه‌پذیر می‌باشد، تجربه نشان می‌دهد که مدیریت انرژی مبتنی بر استاندارد ISO 50001 ، چنانچه در تمامی سطوح سازمان با موفقیت جاری گردد و تمامی فعالیتهای سازمان را در بر گیرد و سازمان دارای برنامه‌های اقدام مناسب در راستای اهداف خرد و کلان داشته باشد، در همان سال اول با توجه به ابعاد و اندازه سازمان 10 الی 25 درصد صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی را به همراه دارد. تمرکز بر همکاری بلندمدت در جهت اجرای سیستم مدیریت انرژی برای مدیریت سازمان علاوه بر نگهداری مناسب سیستم مدیریت انرژی، امکان بهبود مستمر را با بهره‌گیری از خدمات و مشاوره‌ کارشناسان با تجربه EnMS و ابزارها و نرم‌افزارهای اختصاصی EnMS فراهم می‌نماید، و این موضوع علاوه بر بهره اقتصادی ملموس، اثرات مثبت زیست محیطی را نیز به همراه دارد.

EnMS در ارائه خدمات مدیریت انرژی از دانش، تجربه و ابزار انحصاری خود جهت طراحی، استقرار و نگهداری سیستم مدیریت انرژی بهره‌گیری می‌نماید، بمنظور مستند‌سازی و کنترل اسناد، مدارک و داده‌های انرژی از نرم‌افزارهای تخصصی برسا و energyBIS استفاده می‌شود، با بهره‌گیری از نرم‌افزار مدیریت انرژی برسا تمامی سطوح سازمان، اسناد، مدارک و سوابق انرژی مدیریت می‌گردد و نرم‌افزار energyBIS امکان مدیریت آنلاین مصارف انرژی را از طریق ارتباط با انواع میترها، اتاق کنترل و PLC های مستقر در سازمان فراهم می‌نماید.

EnMS بمنظور شناخت وضع موجود سازمانها خدمات ممیزی انرژی، بازنگری انرژی، تهیه پروفایل و نقشه انرژی سازمانها را با استفاده از تجهیزات اندازه‌گیری و بهره‌گیری از کارشناسان باتجربه ارائه می‌نماید و همچنین خدمات بازرسی انرژی را برای سازمانها جهت تعیین تطابق با الزامات قانونی، استاداردهای معیارهای مصرف و برچسب انرژی فراهم می‌نماید.

نرم‌افزار مدیریت انرژی برسا دارای دو بخش اصلی سیستمی و فنی برای برآورده ساختن تمامی نیازهای سازمان جهت استقرار سیستم مدیریت انرژی می‌باشد. در بخش سیستمی کنترل مدارک و سوابق، ثبت عدم انطباق‌ها، اطلاعات ممیزی‌های انجام شده و مدیریت فرآیندهای سیستمی تعریف شده ایجاد شده است. یکی از اصلی‌ترین مزایای این بخش، تحت پوشش قراردادن سایر استانداردهای مرتبط (ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, …) و بطور کلی IMS می‌باشد. در بخش فنی نرم‌افزار قابلیت ثبت، ذخیره‌سازی و تحلیل داده‌های انرژی و در نهایت ارائه گزارشهای کاربردی با توجه به سطوح سازمانی در قالب جداول، نمودار و سایر ابزارهای گزارش‌دهی را دارد.

نرم‌افزار energyBIS نرم‌افزاری کاربردی برای مانیتورینگ و تحلیل مصارف انرژی است. energyBIS امکان نظارت بر میزان بهره‌وری انرژی در سازمانها را فراهم می‌نماید. همچنین این نرم‌افزار به عنوان ابزاری ایده‌آل برای اندازه‌گیری و صحه‌گذاری آنلاین در پروژه‌های ESCO کاربرد دارد. از قابلیتهای نرم‌افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نظارت بر مصرف واقعی انواع انرژی بصورت لحظه ای
 • مانیتورینگ عوامل تاثیرگذار بر مصرف انرژی نظیر میزان تولید، شرایط آب و هوایی، وضعیت تجهیزات
 • ایجاد مدل مصرف انرژی و پیشبینی مصارف آتی
 • تجزیه و تحلیل اقتصادی، جایگزینی انواع انرژی و یا تغییر تعرفه‌های برق مصرفی
 • امکان انتقال و تبادل اطلاعات با انواع سیستمها و تجهیزات الکترونیک
 • امکان ارسال آلارم به افراد مشخص جهت نظارت بهتر بر مصارف انرژی سازمان
 • تجزیه و تحلیل معیار مصرف انرژی و میزان بهره‌وری انرژی سازمان

سامانه جامع آموزش، اطلاع رسانی و مشاوره مدیریت انرژی در ایران

نشانی:  آزادی - بلوار اکبری - بلوار صالحی - پلاک 20  واحد 301

ایمیل:info@enms.ir

تلفن:66086739-021 ، فاکس: 66086738-021

 • خلاصه آمار:
 • امروز: 454
 • |
 • این ماه: 15047
 • |
 • مجموع: 489594