6- نگهداری سیستم و بهبود مستمر 3-6- بهبود مستمر

تصمیمات اتخاذ شده در طول بازنگری مدیریت، سازمان را به انجام اقداماتی هدایت می‌کند تا از بهبود مستمر عملکرد و سیستم مدیریت انرژی اطمینان حاصل شود. برای هر تصمیم‌گیری، سازمان باید تعیین کند که چه اقداماتی باید انجام شود، چه کسی مسئول اقدامات است و چه زمانی اقدامات باید تکمیل شوند.

این تصمیمات و اقدامات چرخه بهبود مستمر طرح- اجرا- بررسی- اقدام را به طور موثر شروع می‌کنند. این زمان برای بازگشت به چندین گام قبل و بازنگری معیارهای استفاده‌های بارز انرژی (گام 2-3-3)، اولویت بندی فرصت‌های بهبود (گام 2-5-3) و داده‌های جمع‌آوری شده با توجه به مشخصه‌های کلیدی (گام 6-1) برای مطمئن شدن از اینکه آنها با اولویت‌های کسب‌ و‌کار تراز هستند، بسیار مناسب است. علاوه‌ بر این، مواردی که مدیریت ارشد مسئول آنهاست و در گام 6-2-1 لیست شده‌اند باید بازنگری شوند تا اطمینان حاصل شود که مدیریت ارشد متعهد به بهبود مستمر عملکرد انرژی و سیستم مدیریت انرژی است.

اگر شما به طور کامل گامهای این دستورالعمل را برای استقرار استاندارد ISO 50001 پیموده اید و یا از خدمات مشاوران در مسیر بهبود و پیاده‌سازی سیستم مدیریت انرژی که فرآیندها و سیستم‌های مورد نیاز برای مدیریت استفاده و مصرف انرژی، آماده می‌کنند قرار گرفته اید. در مسیر مناسبی برای سازمان خود و کشور قرار دارد و بهبود عملکرد انرژی را بدست خواهید آورد. با پیاده سازی کامل سیستم مدیریت انرژی، فرایند بهبود مستمر طرح، اجرا، بررسی و اقدام در عملکردهای روزانه سازمان قرار می گیرد. این امر سازمان را در مسیر بهبود مستمر در عملکرد انرژی قرار داده و با کاهش مصرف انرژی، افزایش کارایی انرژی را در پی خواهد داشت. همکاران ما آمادگی ارائه هرگونه مشاوره و پاسخگویی به سئوالات احتمالی شما جهت بهبود مستمر سیستم مدیریت انرژی را دارند و امیدواریم که مطالب ارائه شده در این وب سایت برای سازمان شما مفید باشد و بتوانیم گامی در جهت کاهش مصرف انرژی کشور و حفظ محیط زیست برداریم.

سامانه جامع آموزش، اطلاع رسانی و مشاوره مدیریت انرژی در ایران

نشانی:  آزادی - بلوار اکبری - بلوار صالحی - پلاک 20  واحد 301

ایمیل:info@enms.ir

تلفن:66086739-021 ، فاکس: 66086738-021

  • خلاصه آمار:
  • امروز: 418
  • |
  • این ماه: 15011
  • |
  • مجموع: 489558